Hurá akce- prázdniny na Míráku

Předposlední týden letních prázdnin proběhl na naší škole tábor, který byl dotovaný ze školního projektu. Duchem celého týdne bylo cestování a poznávání míst naší krásné Moravy.

První den jsme se vydali do lázeňského parku, kde jsme prošli naučnou přírodovědnou stezkou. Stezka obsahovala asi dvacet čtyři různých stromů, na kterých byla tabulka s kódem o jeho původu a stáří.
Na den druhý se všichni moc těšili, neboť jsme cestovali vlakem do zámeckého města Mikulov.
Dominanty Mikulova, zámek a pak Kozí hrádek, nás ohromily svojí krásou a ušlechtilou vznešeností.
 Kromě cestování jsme malovali kamínky a pak jsme je pokládali na místa námi navštívená a tím byla
i další zámecká obec, a to Strážnice.
 Závěrečný den jsme putovali k řece, která inspiruje kreslíře, malíře i básníky, uklidňuje, rozděluje státy,
někdy dovede nahnat i hrůzu, je lákadlem nedělního odpočinku, trasou lázeňských hostů
a sportovním zázemím pro fanoušky vodních sportů. Je to naše řeka Morava.
Zde naše týdenní táborová činnost pro letošní rok skončila a všem se nám moc líbila.
Fotografie z celého týdne jsou v galerii. Galerie tábor 2024.

mirak.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku27. 8. 2024, 14:27, zobrazeno 274x, dnes 0x